+

Yatırım

F+ Ventures

F+ (Fplus) Ventures, ulaşım sistemlerimizi kökten değiştiren teknoloji ve yenilikçi iş modellerini değerlendiren, Farplas akıllı ulaşım teknolojilerine yatırım yapan kurumsal risk sermaye koludur. Amacımız ulaşım sektörünü kökten değiştirecek teknoloji ve şirketleri keşfedip ulaşımı iyileştirerek, insanların hayat kalitesini artırmaktır.


F+, yenilikçi ulaşım çözümlerine, erken aşama yıkıcı teknolojilere ve teknolojik değer yaratan iş modellerine yatırım yapar. Finansal yatırımının ötesinde, mühendislik kapasitesi, yönetim tecrübesi, ulusal ve uluslararası network’üyle şirketlere değer yaratır. Amerika ve Avrupa başta olmak üzere, mobilite, lojistik, paylaşım ekonomisi, araçlar ve data teknolojilerine odaklıdır.


Akıllı ulaşım, yolcu ve kullanıcılara bilgi ve uygulamalarla A noktasından B noktasına en iyi şekilde gidebilmesini sağlar. Akıllı teknolojilerin 3 ana özelliği :


1) Cihaz ve sensörlerle veri toplayabilmek,


2) Birçok veriyi entegre edebilen altyapıya sahip olmak,


3) Bu verilerden anlam çıkarabilmek.


Bu teknolojilerle talebi öngörebilir, kapasite ve arzı optimize edebilir, yolcu emniyet ve güvenliğini artırabilir ve yolculuk deneyimini iyileştirirken çevreye negatif etkisini azaltabiliriz.


www.fplus.ventures

www.linkedin.com/company/f-ventures