+

Beyaz Eşya

FAREL

FAREL, bir FARK Holding şirketi olarak 4 Ocak 1999 tarihinde, plastik uygulamaları gerçekleştirmek amacıyla Çerkezköy'de kurulmuştur.  2015 yılı başı itibarıyla Alman Wirthwein AG grubu, FAREL’in %70’ini satın almış ve o tarihten itibaren Farel, sözü geçen iki büyük grubun ortaklığı haline gelmiştir.


FAREL; üretim faaliyetlerini 40.000 m2 arsa üzerine kurulu, 21.000 m2’lik kapalı alana sahip fabrikasında yürütmektedir.


Misyonunu, konseptten yola çıkarak müşterilerin beklentilerini tamamlayacak ürünlerin yaratılması şeklinde belirlemiş olan FAREL; müşterilerin ihtiyaç ve taleplerinin ön planda olduğu bir üretim sürecini temel ilkesi olarak saptamıştır.


FAREL'in bu yönde üstlendiği vizyon; esnek, yüksek kaliteli ve düşük maliyetli üretim sürecinin sürekli geliştirilmesi yönünde olup, kuruluşundan bu yana başarıyla uygulanmaya devam etmektedir. Uzman kadrosunun deneyimi ve teknolojik altyapısını kendisine temel alan FAREL, müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.


FAREL, plastik uygulamalarında bir sistem tedarikçisi olmayı ve yeteneklerini her geçen gün artırıp bir know-how merkezi haline gelmeyi, temel stratejisi olarak belirlemiştir. Hedefimiz, spesifik sistem ünite ve parçalarında uluslararası bir üretim üssü olmaktır. Kurulduğundan bu yana geçen süre içinde; Brezilya, Almanya, İspanya, Yunanistan, İtalya, Polonya, Hindistan, Fransa ve Rusya’ya kadar ihracat yapabilen bir firma haline gelmiştir.


FAREL, bugün 370 çalışanı ile beyaz eşya ve otomotiv sektörlerinin; BSH, Whirlpool, Electrolux, Renault, Toyota ve Hyundai gibi dünya devi firmalarına doğrudan üretim yapmaktadır.


FAREL, kaliteli ve istikrarlı çalışmalarıyla, BSH Bosch und Siemens Hausgerate Gmbh'dan iki kez en iyi tedarikçi ödülü almıştır.


"Ürünleriniz prestijimizdir." ilkesiyle hareket eden FAREL, sistem ortağı olarak teknolojik altyapısının zenginliğiyle plastik teknolojisinin en modern uygulamalarını sunmaktadır.


www.farel.com.tr