+

Politikalarımız

Kalite Politikamız

Farplas Kalite Politikası

İç ve dış müşterilerimizin beklentisi doğrultusunda oluşturduğumuz en büyük ilkemiz; teknolojileri takip ederek, risk ve fırsatları etkin bir şekilde yönetip, sürekli iyileştirerek, Kalite Yönetim Sistemi’mizin etkinliğini ve verimliliğini artırmaktır.

Bu ilkemizin gerçekleştirilmesi için:


  • Otomotiv Kalite Şartları, müşteri özel istekleri ve yasal gereklilikler doğrultusunda ürün ve hizmet üretmeyi,
  • Kalite Yönetim Sistemi’mizi tüm çalışanlarımıza benimseterek, onlara bu doğrultuda eğitim vermeyi,
  • Çalışanlarımızın yaptığı işi zamanında ve ilk seferde doğru kalitede sonuçlandırılması için yetkinliklerini artırmayı,
  • Ürün ve hizmetlerimizi en yüksek kalite ve verimlilik ile üreterek yüksek müşteri memnuniyetini sağlamayı taahhüt ediyoruz.

Farplas’ın Uluslararası Kalite Sertifikaları 

Kalite Yönetimi sistemi odaklı üretim sürecimiz ISO/TS 16949, ISO 9001 sertifikalıdır. Bu özel yönetim stili tüm süreçleri tanımlayan kapsamlı bir kriter sağlamaktadır. Bu sadece hedeflenen kalite seviyesine ulaşmayı değil aynı zamanda süreç modelimizde tanımlanmış tüm süreçlerin devamlı gelişimini sağlar.

Çevresel yönetim sistemimiz, çevresel koruma alanındaki kalite standartlarının uluslararası standartlar ile karşılaştırılmasını sağlayan ISO 14001 ölçütlerine göre sertifikalandırılır.

Farplas Laboratuvarı, Renault ve Tofaş tarafından da yetkilendirilmiştir. Farklı sıcaklık ve nem değerleri için iklimlendirme testleri, WOM testi, toz testi, su testi, renk-parlaklık-boya kalınlık ölçümleri, 3D koordinat ölçüm cihazı, 3D tarama cihazı laboratuvar kapsamından örneklerdir. Hammadde özelinde fiziksel (yoğunluk, akışkanlık, katkı), mekanik (eğme, çekme, darbe) ve termal (HDT - Vicat) analizler de yapılmaktadır.

Optik laboratuvarımızda, ECE standartlarına göre homologasyon testleri gerçekleştirilebilmektedir. Farplas aydınlatma ürünleri, uluslararası iki standardizasyon kuruluşuna göre onaylanmıştır. Bu kuruluşlar IDIADA (İspanya) ve RDW (Hollanda)’dır.