+

TEKNOLOJİ & SERVİSLER

Teknoloji

FARPLAS, sektöründeki teknolojik gelişimleri yakından takip etmekte ve teknik fizibiltesi sonucu kalite, zaman ve maliyete ışık tutan yenilikleri tereddüt etmeden uygulamada liderdir. Teknolojik yapabilirliğini bilgi birikimi ile paralel geliştirmektedir. Mevcut durumu geliştir, öğrenme noktalarını oluştur, öğrenileni yeni çalışmalara yansıt ve yaygınlaştır felsefesini bu amaca yönelik kullanmaktadır. Bu felsefe ile kalite beklentisi / maliyet faktörünü başarılı bir şekilde yönetebilmektedir. FARPLAS’ın teknoloji gelişimi 3 başlıkta ilerlemektedir.


Üretim Teknolojileri: FARPLAS’ın ana üretim teknolojisi olan enjeksiyon prosesinin her türlü yöntemi başarı ile uygulanmaktadır. 2K (iki farklı hammadde) enjeksiyon, gas enjeksiyon, kumaş üzerine enjeksiyon, standart alt parça üzerine enjeksiyon (metal burç vs.) prosesleri standard üretim teknolojilerini oluşturmaktadır. FARPLAS tam otomatik boyahaneleri ile araç rengi boyama, soft touch boyama ve piano black boyama gibi zorlu süreçlerin yanı sıra, Jant Kapağı boyama gibi yüksek hızlı boyama süreçlerini uygulamaktadır. Son ürün çeşitliliğinin sağlanması için vakum kaplama, tampon baskı, film kaplama gibi diğer yüzey kaplama işlemleri de FARPLAS bünyesinde uygulanmaktadır. FARPLAS yüksek otomasyonlu, robotik montaj hatlarının yanı sıra, her türlü kaynak işlemlerini (vibrasyon, sıcak yapıştırma, ultrasonik, vs) uygulamakta ve hassas üretimini kamera kontrol sistemleri gibi üniteler ile desteklemektedir.


Ürün Teknolojileri: FARPLAS sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmekte, birçok yeni uygulamada öncü firma olmak için çabalamaktadır. Bu bağlamda uzun cam elyaflı malzemeler ile metalden plastiğe dönüştürülen hassas güvenlik parçaları, normal enjeksiyon makinesinde üretimi sağlayan 1 shot kumaş arkası enjeksiyon uygulamaları, her türlü koltuk konumuna göre montaj gerektirmeden rahatça ayarlanabilen okuma lambası sistemleri gibi bir çok uygulama FARPLAS bünyesinde geliştirilmiştir.


Sistem Teknolojileri: FARPLAS, tüm verilerini ve iş süreçlerini daha güvenilir ve entegre bir yapıya kavuşturan, tüm paydaşlarına merkezi, şeffaf, tek kaynaktan bilgiler aktararak iş akışını işlevsel hale getiren ve tüm kaynaklarını verimli kullanmayı sağlayan SAP ERP Kurumsal Kaynak Yönetim sistemini kullanmaktadır.