+

ÜRÜNLER

Ticari Araçlar

FARPLAS, otomotiv sanayine ilk adım attığında ticari araçlar için aydınlatma ürünleri üreticisi rolünü üstlenmiştir. Üretim firması olarak başlayan yolculuk zaman içinde bu alanda bir ilke imza atarak kendi özgün ürünlerini tasarlama fazına geçmiştir. Firmamız, başlarda sadece stop lambaları tasarlarken ilerleyen zamanlarda otobüslerin servis setlerinde uzmanlaşmış, 2005 yılından beri ise otobüs ve kamyon sürücü kabini, otobüs hava kanalı gibi komple sistem tasarımları ile müşterilerinin komple çözüm ortağı konumuna gelmiştir.


FARPLAS, özellikle aydınlatma ürünlerinin tasarım ve üretimine adanmış bir üretim ve insan kaynağı alt yapısına sahiptir. Aydınlatma ürünlerinin tasarımı aşamasından itibaren kullanılan özel optik simülasyon yazılımları, tam donanımlı optik ölçüm laboratuvarı, bu ürünlere ait özel testlerin yapıldığı test kabinleri, vakum metalize kaplama tesisi gibi çok özel üretim alt yapısının yanı sıra bu ürünlerin gerek tasarımı gerekse üretiminde çok uzun bir tecrübe yaşına sahip kadrosu, bu ürün gamında FARPLAS’ı uzun yıllardır sektörün önde gelen firmaları arasında tutmaktadır.


Ticari araç ürün gamı olarak, aracın dışında tüm sinyalizasyon lambaları (stop, sinyal, pozisyon, yan iz lambaları), aracın içinde ise tekli veya çeşitli iç aydınlatma lambaları, servis setleri, komple hava kanalları ve koltuk parçaları ana ürün kalemleridir. Özellikle servis setlerinin tamamı olmak üzere, ürünlerin büyük çoğunluğunda tasarım tescilleri Farplas’a aittir.